Rafał Porzeziński

Rafał Porzeziński otwarcie przyznaje się do tego, że przez lata był pogrążony w nałogu hazardu. Jak wspomina w swoim świadectwie, punktem przełomowym w jego życiu była spowiedź, podczas której Ksiądz zalecił mu udać się na miting anonimowych hazardzistów. To był pierwszy krok do zmiany.

Rafał przeszedł przez formację w ramach programu „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”. Miałam okazję go poznać podczas konferencji dla uczestników programu. Widziałam człowieka, który przeszedł drogę uwolnienia i teraz z determinacją i odwagą prowadzi tą drogą innych. To co mnie ujęło w jego osobie, to wrażliwość na drugiego człowieka, poczucie humoru, pokora (połączona z pewnością siebie, samoświadomością). Konferencja, przygotowana ze starannością, uderzała do serc słuchaczy i pozostawiała pragnienie, żeby podjąć wyzwanie – walczyć o swoją wolność i życie w pełni. Zaskoczyło mnie to, że po spotkaniu Rafał podpisywał książki i z każdym uczestnikiem zamienił kilka słów. Ten obraz świetnie oddaje postawę Rafała – zarówno program w TVP1, jak i audycje radiowe, czy książki, są przede wszystkim służbą. Rafał nie spoczął na laurach, ale daje swój czas i energię innym. Dzieli się swoim doświadczeniem i jednocześnie pracuje nad sobą, żeby jeszcze bardziej wspierać tych, którzy boją się zmierzyć ze swoimi uzależnieniami i czują się na straconej pozycji. Podsumowaniem tej sylwetki niech będą słowa Rafała:

EiL3xn12_400x400

 

„Z miłością i nadzieją jest jak
z ewangeliczną solą. Jeśli schowa
się ją dla siebie, to gnije i na nic się
nie przyda. Miłość ma naturę daru,
kiedy się jej doświadczy, trzeba się
nią dzielić.”

 

 

Rafał Porzeziński – dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor programu TVP „Ocaleni”, trener terapii uzależnień, prowadzący warsztaty rozwoju duchowego „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia” i jednocześnie członek wspólnoty. Wydawca i współautor pierwszego wydanego w Polsce wydawnictwa audio na temat programu 12 kroków pt. „12 kroków do wolności nie tylko dla chrześcijan” (z Maksymilianem Popowem CMF i Jackiem Racięckim). Autor książek „Wolny człowiek” oraz „Tajemnica tajemnic”. Mąż i ojciec.

Rafale, dziękuję Ci za świadectwo wiary w to, że z Bogiem wyjście z każdego uzależnienia jest możliwe 🙂 Za Twoją niezłomność, odwagę i służbę.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s