Magdalena Plucner

Inspiruje, zachęca do kształtowania swojego życia, rozwoju w kierunku pełni. Przekonywująca, pełna energii, oddana swojej misji, promieniująca radością i miłością. Taką Magdalenę poznałam podczas realizacji programu Akademii Rozwoju Talentów.
Magdalena jest przykładem, jak życiowe decyzje jednej osoby mogą zmieniać świat. Dzieli się swoją historią życia, wspominając jak na pewnym etapie postanowiła, że oddaje swoje życie do dyspozycji Boga. Początkowo, planowała złożyć śluby w ramach zakonu, zasilając wspólnotę osób konsekrowanych kościoła. Okazało się, że Bóg ma inny pomysł i zaprasza ją do drogi misjonarki świeckiej.

Magda głosi Dobrą Nowinę, prowadzi rekolekcje w kraju i za granicą. Organizuje kilka katolickich spotkań na masową skalę, np. Jezus na Stadionie, Słowo stało się ciałem. Autorka wielu książek poświęconych rozwojowi osobistemu, właścicielka firmy „dla Jezusa.” Magdalena jest pasjonatką muzyki, swoje talenty wykorzystuje posługując w zespołach muzycznych, również jako liderka uwielbienia, gitarzystka, pianistka. Potrafi przekazywać dalej radość, płynącą z relacji z Bogiem.
Jestem jej szczególnie wdzięczna za założenie Akademii Rozwoju Talentów.

Uczestniczę obecnie w zajęciach, takich jak:
Posługa Słowa – szkoła słuchania Boga w życiu, rozpoznawania Jego działania w życiu, czytanie Słowa Bożego, aby później głosić je innym
Biblijny Kurs Finansowy – przeznaczony dla każdego, kto chce zarządzać dobrami powierzonymi przez Boga w sposób odpowiedzialny, wykorzystując zasoby dla większego dobra a nie tylko dla konsumpcji i swojej przyjemności, analiza tekstów biblijnych na temat finansów
Formacja Kobiet – odkrywanie kobiecości jako daru i powołania od Boga, odkrywanie swojej misji jako kobiety
Zarządcy Bożych Dóbr – odkrywanie darów Boga, uczenie się podążania za swoją misją życiową
Muzycy Uwielbienia – szkoła modlitwy śpiewem, grą, kształtowanie postawy uwielbienia w życiu
Spotkania Akademii odbywają się raz w miesiącu, ale prawdziwa praca ma miejsce w codzienności. Jest to wymagające, ale dzięki temu przynosi rezultaty przekraczają nasze oczekiwania i wyobrażenia. NIeraz sami się ograniczamy, bo działamy pod wpływem lęku, bez świadomości swojej wartości, poddani wpływom otoczenia. Smutne jest, gdy poddajemy się zwątpieniu i nie docenaimy samych siebie.

08f61c52357dcc6d2503bfea790efe4d_XL

Zajęcia pomagają nam budować postawę ucznia, tak żeby dostrzegać każdego dnia okazje do rozwoju i przemiany myślenia. Pomagają w ukierunkowaniu życia, podejmowaniu decyzji. O wartości zajęć świadczą między innymi owoce, jakie przynoszą uczestnikom. Doświadczyłam tego, jak z każdym spotkaniem rośnie zaufanie do Słowa Bożego. Łatwiej jest mi odczytywać Pismo Święte w kontekście mojego życia. Jest to zgodne z moją filozofią – umożliwić Bogu przemianę mojego serca, oczyszczanie i wzrost, iść za Jego głosem i uczyć się kochać. Jestem pod wrażeniem tego, jakie bogactwo daje nam kościół.  Magda ma talent pedagogiczny (pewnie częściowo wynikający z jej doświadczeń pracy katechetki). Potrafi w prosty i przejrzysty sposób przekazać mądrość, jaką sama wypracowała we współpracy z Bogiem. Udział w Akademii pomaga mi realizować życiowy cel – miłość: do siebie i swojego życia, do Boga, do innych ludzi. Nauka w tej  szkole życia jest dla mnie przygodą i przyjemnością.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s