Siedem sekretów miłości

Jakie sekrety skrywają się za słowem miłość? Jak kochać, dawać i przyjmować dobro? Jak odkryć w swoim sercu pokłady miłości? Lektura książki może się okazać przewodnikiem na naszej drodze poszukiwań. Daje siłę i pobudza do działania. Życie jest za krótkie, żeby nie kochać.

Cel i wyzwanie mojego życia to miłość. Chcę każdego dnia uczyć się kochać: samą siebie, ludzi, Boga, być coraz bardziej sobą, dzielić się tym co we mnie najlepsze z tym światem. Miłość to nie uczucie, ale postawa. Wierzę, że można ją wypracować i rozwijać. W tym zdecydowanie może pomóc dobra literatura, z której mogę polecić „Siedem sekretów miłości.”

twojadroga_lek2

Miłość

Jakie są sekrety miłości? Według Chapmana są to:  życzliwość, cierpliwość, przebaczenie, uprzejmość, pokorę, ofiarność oraz uczciwość. Jeśli się nimi kierujemy w codzienności, serce budzi się do życia i rośnie.

„Prawdziwa miłość jest bardzo prosta i szczera jak na przykład wysłuchanie pracownika, który ma trudny dzień, ofiarowanie pieniędzy na jakiś dobroczynny cel, powiedzenie komuś miłego słowa, rozmasowanie pleców współmałżonkowi przed snem czy posprzątanie kuchni za współlokatora po długim, męczącym dniu pracy.”

„Miłość nie jest emocją ani uczuciem, które nas ogarnia, ani też ulotnym celem zależnym od działań innych ludzi. Szczera i autentyczna miłość jest w zasięgu naszych możliwości, zapoczątkowujemy ją poprzez odpowiednią postawę i nastawienie, podczas gdy jej zwieńczeniem są konkretne czyny. Jeśli zdefiniujemy miłość jako uczucie, to będziemy odczuwać frustrację, ponieważ nie zawsze uda się nam ją w sobie wzniecić. Ale jeśli uświadomimy sobie, że miłość to przede wszystkim działanie, to nauczymy się ją wykorzystywać jako narzędzie służące temu, by lepiej kochać.”

Kiedy postawa miłości staje się naszym udziałem, życie wypełnia radość i poczucie spełnienia. Jesteśmy stworzeni do tego, żeby kochać i czerpać z tego szczęście. Zbyt piękne i proste? Banalne? Według mnie nie. Czym byłoby nasze życie bez miłości? To jest nasz potencjał i jestem przekonana że czeka tylko na przebudzenie i wykorzystanie. Życzę sobie i Wam odwagi i rozpalania serc 🙂

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s