Rób to, do czego jesteś stworzony

Czytanie tej książki to proces poznawania siebie, który może mieć wpływ na całe Twoje życie. Traktuje ona o związku pomiędzy typem osobowości, a satysfakcją zawodową. Przedstawia naukowo udowodniony i praktyczny sposób określenia najlepszej kariery zawodowej.

Efekty lektury w moim życiu:

  • zmiana spojrzenia na samą siebie, większa akceptacja,
  • zrozumienie mojego typu osobowości, tego jak funkcjonuję w różnych obszarach życia,
  • dostrzeżenie nowych możliwości zawodowych,
  • lepsze zrozumienie różnic między ludźmi,
  • umiejętność wspierania ludzi, stojących przed ważnymi wyborami,
  • identyfikacja, jakie cechy pracy są dla mnie kluczowe dla osiągnięcia satysfakcji zawodowej,
  • dostrzeżenie wartości w dotychczas niedocenianych cechach mojego charakteru,
  • odkrycie, co mnie wyróżnia,
  • zainteresowanie teorią osobowości Junga, nowa dawka wiedzy i usystematyzowanie dotychczasowej.

Książka dzieli się na trzy części: ujawnianie tajemnic osobowości, formuła satysfakcji zawodowej, wykorzystanie o sobie – odrębny rozdział dla każdego typu osobowości.

Typologia osobowości zaproponowana  w książce opiera się na Wskaźniku Osobowości Myers-Briggs (MBTI). Kwestionariusz jest najczęściej stosowanym na świecie (http://www.myersbriggs.org/my-mbti-personality-type/mbti-basics/). O jego popularności świadczy fakt, że występuje w trzydziestu wersjach językowych i ma 30-letnią i dobrze udokumentowaną historię. Efektem wykorzystania techniki MBTI jest określenie osoby pod względem jednego z szesnastu typów psychologicznych opisanych przez Isabel Myers i Katharine Briggs. Każdy z typów psychologicznych stanowi kombinację czterech preferencji spośród ośmiu, kształtujących podstawowe funkcje psychologiczne. MBTI umożliwia kompleksową ocenę potencjału człowieka, poznanie jego mocnych i słabych stron, strategii działania w różnych obszarach życia, np. style pracy w zespole, strategie radzenia sobie ze stresem. Identyfikuje on możliwości rozwoju kariery, potencjalne szanse i zagrożenia. Z metody tej korzysta około 80 proc. firm z listy „Fortune 500”, w tym największe fundusze inwestycyjne świata. Użyteczność testu potwierdzają liczne badania, prowadzone m.in. przez Center for Applications of Psychological Type, Inc. (CAPT®). Polecam wykorzystać sprawdzone metody i przenieść marzenia o pracy idealnej do konkretu. Efektem ubocznym lektury mogą być zaskakujące odkrycia na swój temat, lepsze zrozumienie innych, radykalna zmiana ścieżki zawodowej :).

 

Reklama

Jedna myśl w temacie “Rób to, do czego jesteś stworzony

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s