Marek Zaremba

Marek Zaremba to dla mnie przykład osoby, która dba o zdrowie ze zdrowym dystansem. Propaguje odżywianie zgodne z naturą i potrzebami naszego ciała.

Dyplomowany dietoterapeuta i specjalista medycyny komórkowej, terapeuta I stopnia medycyny św. Hildegardy. Od kilku lat prowadzi warsztaty kulinarne w akademii kulinarnej Gotuj Zdrowo oraz praktykę dietoterapii. Z jego strony, książek i nagrań płynie pozytywny przekaz. Oprócz pasji do zdrowego gotowania zaraża optymizmem i przekazuje wartości którymi żyje. 

Co wyróżnia pana Marka:

  • szczerość, dzielenie się osobistymi refleksjami,
  • poczucie misji, celem jego pracy jest wspieranie ludzi, propagowanie zdrowego stylu życia,
  • klarowny przekaz: zarówno na stronie internetowej jak i w książkach łatwo odnaleźć potrzebne informacje,
  • estetyka, zdjęcia zachęcają do eksperymentowania z przepisami kulinarnymi,
  • całościowe podejście do człowieka, zwracanie uwagi na potrzeby duchowe,
  • radość, zarażanie entuzjazmem.

obrazek1-800x1199.jpg

Co znajdziemy na stronie http://gotujzdrowo.com:

  • przepisy ze zdjęciami,
  • ofertę warsztatów, konferencji,
  • opis idei – uzasadnienie zaleceń,
  • ofertę wyjazdów połączonych z „Jaglanym Detoksem”.

Proponowany post jaglany, to makrobiotyczna, złagodzona dieta warzywno-owocowa, wzbogacona o nierafinowane bezglutenowe zboża, głównie kaszę jaglaną oraz komosę ryżową. Do programu włączone są również produkty spożywcze o intensywnym działaniu detoksykacyjnym i antyoksydacyjnym, zioła, napary i odpowiednie przyprawy oraz oleje tłoczone na zimno. Dzięki kaszy jaglanej bogatej w białko i węglowodany możliwa jest aktywność fizyczna wspierająca proces zdrowienia.

Nie korzystałam z proponowanego przez pana Marka postu. Nie czuję na razie takiej potrzeby. Zgadzam się z jego poglądami na temat zdrowego żywienia i podzielam nawyki, które propaguje. Znam dużo przypadków odzyskania zdrowia dzięki stosowaniu postu oraz wprowadzaniu do diety kaszy jaglanej. Warto się dzielić tą wiedzą. Podziwiam i szanuję pana Marka z to, że zachowuje umiar w trosce o ciało i takie podejście proponuje swoim pacjentom. Zdrowie nie jest dla niego celem samym w sobie. Zachęca do poszukiwania sensu swojego życia. Zwraca uwagę na to, jak ważne są relacje międzyludzkie. Pisze i mówi o powiązaniach ciało-dusza-duch. Odwołuje się do przykładów z życia i zachęca do konkretnych działań. Żyje zgodnie z tym co głosi.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s