Urzekająca

Polecam kobietom, które szukają swojej tożsamości, chcą lepiej zrozumieć siebie. Mężczyźni, zapoznajcie się z tą książką jeśli chcecie poznać naturę kobiety :). 

Małżeństwo Eldredge wychodzi poza schematy i w oryginalny sposób opisuje mechanizmy psychologiczne wspólne kobietom. Autorzy skupiają się na poziomie serca. Trafne spostrzeżenia, odwołania do przykładów z codzienności jak również do fragmentów z Biblii, obrazów kobiety w kulturze. Ujęcie chrześcijańskie.

Lubię wracać do książki, za każdym razem odkrywam coś nowego.

Co dała mi lektura Urzekającej?

  • poczucie spokoju, akceptacji siebie,
  • dostrzeżenie pozytywnych cech, które mam,
  • poczucie, że moje życie jest ważne,
  • zachwyt nad ludzką naturą,
  • wdzięczność dla Boga, umocnienie wiary,
  • lepsze rozumienie znaczenia sytuacji kryzysowych w życiu,
  • poczucie, że w życiowych zmaganiach nie jestem osamotniona, że inne kobiety doświadczają podobnych wątpliwości i problemów,
  • poczucie własnej wartości, kobiecości,
  • wiarę w to, że moje pragnienia zostaną zrealizowane, że one są drogowskazem na drodze życia,
  • zainteresowałam się twórczością małżeństwa Eldredge, skorzystałam z innych książek :).

„A więc – czy prawdziwą kobietą jest Kopciuszek, czy Joanna d’Arc? Maria Magdalena czy Oprah? W jaki sposób odzyskać niezbędną kobiecość bez wpadania w stereotyp lub, co gorsze, bez wpędzania naszych czytelniczek w jeszcze większe napięcie i wstyd? To ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje kobieta. A jednak istnieje natura, którą Bóg obdarował każdą z kobiet. Dzielimy coś głębokiego i prawdziwego w głębi naszych serc. Więc stawiamy na zgłębienie kobiecości przez serce. Co się kryje w głębi serca kobiety? Jakie są jej pragnienia? O czym marzyłyśmy jako małe dziewczynki? O czym nadal marzymy jako kobiety? I w jaki sposób kobieta zaczyna się leczyć z ran i tragedii swojego życia? Zdarza się, że pomiędzy marzeniami twojej młodości a dniem wczorajszym zostaje zagubione coś cennego. Tym skarbem jest twoje serce, twoje bezcenne kobiece serce. Bóg osadził w nim kobiecość, silną, czułą, gwałtowną i ponętną. Nie ma wątpliwości, to serce zostało źle zrozumiane. Z pewnością zostało zaatakowane. Ale ono nadal tam jest, twoje prawdziwe serce, które warto odzyskać. Uwierz, jesteś urzekająca. Zapraszamy cię więc w podróż z nami, w podróż odkrywczą i ozdrowieńczą.”

„Być pożądaną, być zdobywaną przez kogoś, kto cię kocha, być dla kogoś kimś najważniejszym? Większość naszych kobiecych uzależnień powstaje, gdy czujemy, że nie jesteśmy kochane, albo że nikt o nas nie zabiega. W jakimś miejscu w środku, może głęboko wewnątrz, być może w sposób ukryty lub pogrzebany w sercu, każda kobieta pragnie być spostrzegana, pożądana i zdobywana. Chcemy przeżyć romans.”

 

 

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s