Rozmowy o miłości

Lektura łatwa i przyjemna, a zarazem trudna, głęboka, zmuszająca do zatrzymania się. Zupełnie jak miłość. Książka to rozmowa tajemniczego mędrca i młodzieńca szukającego w życiu drogocennej perły. 

Pełna mądrości, alegorii, napisana poetyckim językiem. Godna polecenia osobom wkraczającym w dorosłość, w świat związków, a jednocześnie wszystkim którzy chcą pamiętać o tym co ważne. Pokazuje jak piękną, a zarazem wymagającą jest przygoda miłości. Mędrzec wskazuje na miłość, która choć trudna, jest możliwa.To ona sprawia, że życie nabiera sensu.

Tyle się dziś mówi o uczuciach, romansach, poszukiwaniu relacji. Słowo miłość jest wszechobecne: w rozmowach, obrazach, książkach, w historii, w popkulturze, badaniach naukowych. Pragniemy jej doświadczać. Czasami gubię się w pojęciach. Odnajduję w przekazie medialnym kłamstwa, jakoby zakochanie było równoznaczne z miłością, a odnalezienie partnera z przepustką do szczęścia. Osoby samotne mogą czuć się niespełnione, tęsknić za uczuciami, za poczuciem bliskości. Ale czy miłość to tylko stan emocjonalny?

Gdzie odnajdziemy miłość? Jak pisze Quoist nie w przyjemnościach, nie we wzniosłych hasłach, w marzeniach o lepszym życiu. Miłość realizuje się w działaniu, wynika z naszej decyzji. Budowanie relacji opartej na miłości to praca nad sobą. To droga poszukiwania najcenniejszej z pereł.

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s