Droga do wolności

W tej zakładce przyjrzymy się, co jest istotą problemów, które nas ograniczają, przede wszystkim uzależnień. Zatrzymamy się, żeby określić gdzie jesteśmy i jaki jest cel. Zaproponuję Ci konkretne działania.

Przed Tobą droga do wolności. To szansa na rozwój i przemianę całego życia, wyzwolenie emocji, porzucenie starych schematów myślenia czy działania. 

Mapa

Co nie pozwala Ci żyć w pełni? 

Punktem wyjścia do większości artykułów w tym dziale jest zaburzona relacja z ciałem – to jest sfera, w której czuję się ekspertem poprzez własne doświadczenia, poszukiwanie drogi do zdrowia, pracę nad sobą, wieloletnią walkę.

Problemy z wagą czy zaburzenia odżywiania są według mnie związane z tym co dzieje się w psychice i duszy. Mogły zacząć się w Twoich myślach, w przekonaniach o Twoim ciele, o roli jedzenia, w nawykach które kształtowały się przez długie lata. Wybierz najbardziej odpowiednią dla Ciebie drogę do życia w wolności. Drogę, w którą wierzysz, w którą zaangażujesz się w pełni. Przed podjęciem decyzji warto uporządkować wiedzę. Chciałabym dostarczyć Ci mapę rzeczywistości, która ułatwi wybór kierunku działania.

Wnioski przekładają się na inne zaburzenia behawioralne (zachowania), na inne problemy związane z uzależnieniami. Zapraszam do lektury i refleksji.

Tu i teraz

Przed wyruszeniem w drogę, żeby osiągnąć cel, warto ocenić punkt wyjścia. Stanąć w prawdzie. Przyjąć rzeczywistość taką jaka jest. Żyć świadomie. 

Tu i teraz to jedyna chwila, na którą mamy wpływ. Bardziej od analizowania problemów skupiam się tu na istniejących możliwościach. Życie dzieje się teraz, możemy cieszyć się z każdej chwili, po prostu doświadczać

W drogę

W zakładce „W drogę” odnajdziesz moją propozycję podróży w kierunku zdrowia. Działania dla ciała i duszy. Słuchanie siebie, troska o ciało, równowaga, proste życie, bliskość natury, akceptacja, zgoda na własną wrażliwość. Zachęcam do samodzielnego poszukiwania co jest dla Ciebie dobre, dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Jestem gotowa na dyskusje.  Jeśli tego potrzebujesz, możemy się spotkać, żeby razem wydobyć odpowiedź na Twoje problemy. Ona jest w Tobie. Jestem tu, żeby Ci to przekazać. Wyjście z uzależnienia jest możliwe. Doświadczyłam tego na własnej skórze.

Reklama

Jedna myśl w temacie “Droga do wolności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s