Masz wszystko czego chcesz

Marzenia do spełnienia

Za czym tęsknisz? Czego Ci teraz brakuje?

Czy pomyślałeś o rzeczach materialnych. O zaspokajaniu podstawowych potrzeb? A może w Twoich myślach pojawili się ludzie, których potrzebujesz? Gdzie wybiegają Twoje marzenia? Czy dotyczą rozwoju na płaszczyźnie zawodowej? Założenia rodziny? Osiągnięcia sukcesu w ważnej dziedzinie?

Pragnienia wybiegają w przyszłość. Wizja ich realizacji może dodawać skrzydeł, siły do działania. Z drugiej strony snucie marzeń odrywa od bycia w teraźniejszość. Od przeżywania każdej chwili i cieszenia się nią.

Najlepiej jest tam, gdzie nas nie ma

Jak często wykonując jakąś czynność pozwalasz, by Twoje myśli  uciekały gdzieś indziej? Skupiasz się na tym, co czeka Cię w przyszłości. Marzysz o nadchodzących wakacjach, o nowym mieszkaniu, o założeniu rodziny, o zmianie pracy. Jesteś rozdarty pomiędzy miejscem, w którym się znajdujesz a miejscem w którym jesteś myślami. W pracy marzysz o wakacjach, na wakacjach martwisz się pracą; bawiąc się z dziećmi planujesz urlop z mężem/żoną, podróżując myślisz o dzieciach; na zakupach myślisz o upragnionych świętach, na rodzinnym spotkaniu zastanawiasz się co chcesz kupić do mieszkania. Czy pozwalasz sobie na to, żeby po prostu być, przeżywać to, co się dzieje?

O przyjmowaniu

Wyobraź sobie, że wszystkie Twoje potrzeby zostaną kiedyś zrealizowane. To, czego oczekujesz wydarzy się w najbardziej odpowiednim momencie.

Marzysz o rodzinie? Tak, będziesz ją mieć. Nie wiesz kiedy, ale możesz korzystać teraz z przywilejów życia w pojedynkę. Chcesz zmienić pracę, bo obecna jest męcząca i odbiera Ci energię. Może to wyzwanie ma być dla Ciebie lekcją lub ma Ci pokazać, gdzie naprawdę jest Twoje miejsce.

Problem polega na tym, że zdarzenia dzieją się nie zawsze wtedy kiedy byśmy sobie tego życzyli. Jesteśmy niecierpliwi, chcielibyśmy mieć całkowitą kontrolę nad przebiegiem naszego życia. Chcielibyśmy decydować o tym, kiedy nasze marzenia mają się ziścić. Czasami zachowujemy się jak dzieci, reagujące złością gdy nie dostaną tego, co chcą. Mamy wiele powodów do wdzięczności, ale nie okazujemy jej, skupiając się na tym, czego nam brakuje. Może czas oczekiwania jest potrzebny, abyśmy dojrzeli do przyjęcia doświadczenia, na które czekamy. Żebyśmy mogli się nim cieszyć i żebyśmy je docenili.

masz_wszystko

Jak pielęgnować wdzięczność?

Możesz kierować świadomie uwagę na tym, co dobre, z czego jesteś zadowolony. Możesz szukać dobrych stron w sytuacjach, które wydają się trudne na pierwszy rzut oka. Pomyśl, za co możesz być wdzięczny sobie. Przywołaj w pamięci doświadczenia życiowe, z którymi się mierzyłeś. Podziękuj ludziom, którzy są dla Ciebie ważni za ich obecność. Popatrz w przyszłość i dostrzeż możliwości jakie przed Tobą stoją.

Możesz skupiać się na niespełnionych pragnieniach i trwać w oczekiwaniach. Możesz też czerpać z tego co Cię spotyka teraz radość, brać ze swoich doświadczeń co tylko chcesz. Możesz zachwycać się chwilą. To Twój wybór. Cierpliwość i zgoda na rzeczywistość mogą być kluczem do przeżywania szczęścia.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s