Droga do celu

„Spełnij pragnienia swojego serca”, „Uwolnij swój potencjał”, „Sięgnij po marzenia”. Poszukajmy znaczenia tych słów dla naszego życia.

Coaching może być postrzegany jako droga w kierunku rozwoju osobistego, odnalezienia swojego powołania, osiągnięcia równowagi, poczucia spełnienia. Możesz skorzystać ze wsparcia Coacha jeśli Twoje życie wygląda daleko od tego jak byś chciał, czujesz się jak w pułapce, nie mając wystarczająco motywacji, żeby coś zmienić. Przed Tobą różne możliwości: uczestniczenie w warsztatach, wyjazdy, mające na celu samorozwój, podręczniki duchowe i nagrania na Youtube. W bliżej nieokreślonej przyszłości czeka na Ciebie samorealizacja. Jest coś, na co możesz czekać, o czym będziesz myśleć.

Cieszę się, gdy ludzie dostrzegają szanse zmiany na lepsze i dążą wytrwale do spełnienia celu. Z drugiej strony uważam, że ważna jest akceptacja rzeczywistości i miejsca w jakim jest się w danym momencie życia.

Pragnienia 

Chciałabym, żeby każda chwila była dla mnie ważna. Koncentracja na spełnianiu marzeń i osiąganiu kolejnych celów czasami za bardzo absorbuje moją uwagę. Wtedy jestem nieobecna tu i teraz, trudniej mi zauważyć, jak piękne jest życie właśnie takie jakie jest. 

Jak pisze Kohelet: Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”. Wspaniale, gdy chcemy wsłuchać się w głos serca i myślimy o spełnianiu marzeń. Może jednak czasami brak nam cierpliwości. Uciekamy myślami w przyszłość, przez co nie potrafimy zachwycać się tym, co dobrego jest na wyciągnięcie ręki.

Mit samorealizacji

Prawdziwe życie jest teraz, w tym co robimy w tej chwili. To do nas należy wybór, czemu poświęcamy uwagę. Możemy doświadczać pełni bez względu na okoliczności zewnętrzne, a nawet przeżywane w danej chwili emocje. Możemy być szczęśliwi dlatego, że po prostu żyjemy. Komplikujemy sprawy, za dużo analizujemy i stawiamy sobie sami warunki tego, żeby odczuwać radość z życia. 

Niekiedy potrzebny jest wysiłek i praca (np. poprzez coaching), aby zostawić fałszywe przekonania, schematy, uwolnić się z uzależnień. Można jednak wpaść w pułapkę i przesadnie skupiać się na samorozwoju, uciekać od rzeczywistości i od samego siebie.

Coaching to proces

Sam proces rozwoju jest ważny i piękny. Jest pełen odkryć na temat siebie i świata. Według mnie towarzyszy nam przez całe życie, przynosząc wyzwania i możliwości, które nas kształtują. Może cenniejsze od osiągnięcia celu są kolejne etapy, jakie przechodzimy w życiu by stać się „bardziej sobą”, „bardziej człowiekiem”?
Może ważniejsza od celu jest Twoja Droga? Twoje życie, ludzie którzy są obok Ciebie, to co masz, czym możesz się cieszyć.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s