Chrześcijański coaching

Spotkanie z coachem chrześcijańskim to okazja, żeby zatrzymać się nad swoim życiem i odpowiedzieć sobie na ważne pytania, np.:

Kim jestem? Dla czego chcę poświęcić swoje życie? Co jest dla mnie wartością? Co odbiera mi wolność i radość? Jaką drogę mam wybrać?

Proces coachingowi to może nie tyle spotkanie z coachem, co spotkania z samym sobą, stanięcie w prawdzie. Jest to droga do stawania się bardziej „sobą”, odnalezienia tego, co złożył w Tobie Bóg.

Coaching pomoże Ci bardziej świadomie przeżyć życie, wziąć odpowiedzialność za podejmowane działania, decyzje. Wszystko co robisz ma znaczenie.  Każdy Twój ruch, gest ma swoje odbicie w rzeczywistości. Słowo może mieć siłę budowania lub niszczenia. Twoje myśli i to w jaki sposób kierujesz uwagą, może mieć wpływ na podejmowane zachowania. Bóg obdarzył Cię wolnością, a więc dał Ci zdolność kształtowania siebie i świata. Czy podejmujesz swoje życie? Czy je przyjmujesz, takie jakie jest? Co zrobisz z powierzonymi zasobami, talentami?

Dostępność różnego rodzaju form rozwoju osobistego (warsztaty, konferencje, publikacje) niekoniecznie przekłada się na rozwój i większą satysfakcję życiową. Łatwo jest znaleźć porady, wskazówki, ale na teorii często się kończy. Na prawdziwą zmianę można liczyć wtedy, kiedy zaczyna się ona w sercu – czujemy potrzebę działania i wierzymy w jego sens. Dlatego warto wsłuchać się w siebie, świadomie wybierać wartości za którymi się podąża.

Przełożenie myślenia na rzeczywistość to rezultat pracy z coachem. Może on stać się katalizatorem pozytywnej zmiany. Pomóc wcielić ideały w codzienność. To nie jest lekarz, doradca, psycholog, terapeuta, kierownik duchowy. To raczej Twój towarzysz na drodze rozwoju i odkrywania siebie. Ta podróż może Cię doprowadzić do najcenniejszego odkrycia.

Możliwe efekty coachingu:

 • porzucisz błędne nawyki działania,
 • poszerzysz samoświadomość, przyjmiesz nowe perspektywy myślenia,
 • zwiększysz poczucie wdzięczności za otrzymane dary,
 • będziesz w stanie uważności, doświadczania „tu i teraz”,
 • będzie Ci łatwiej podejmować decyzje,
 • poczujesz wolność wewnętrzną,
 • otworzysz się na działanie Boga w Twoim życiu,
 • odnajdziesz w sobie odpowiedzi na wyzwania, przed jakimi stoisz,
 • osiągniesz spójność pomiędzy tym, jakie wartości wyznajesz a tym, czym żyjesz na co dzień i w jaki sposób podejmujesz decyzje,
 • podejmiesz działanie, zamiast skupiać się na teorii,
 • odnajdziesz misję życiową,
 • uświadomisz sobie, że już teraz masz wszystko czego potrzebujesz, że możesz pięknie żyć „tu i teraz”.

Dlaczego chrześcijański?

– uznaje, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, został obdarzony darami, których wykorzystanie pozwoli na życie w pełni – zgodność z chrześcijańską wizją człowieka, uznanie jego potencjału,

– metody pracy zgodne są z normami etyki chrześcijańskiej,

– uwzględnia, że człowiek to nie tylko psychika i ciało, ale też dusza, wszystkie te obszary są włączone do procesu.

Coach nie narzuca swojego światopoglądu i wartości. Jego zadaniem jest umiejętne kierowanie rozmową, aby doprowadzić Cię do większej świadomości  i do osiągnięcia ważnych celów. Czasami jedno trafnie zadane pytanie zmienia sposób myślenia o sobie i świecie. Konsekwencją może stać się zwrócenie ku nowemu sposobowi życia lub pełne przyjęcie tego, co jest tu i teraz, akceptacja tego, co wcześniej było bolesne.

Celem jest doprowadzenie klienta do punktu, w którym chciałby go widzieć Bóg. Plany Boga są niezbadane, ale zapisane w Tobie w postaci marzeń, talentów, poruszeń sumienia. Coach może pomóc Ci otwierać się na rzeczywistość duchową i przyjmować ją. Odkryć to, co podpowiada Ci głos serca i odważyć się pójść za nim.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s